fotorabarbar na Facebooku

czwartek, 9 kwietnia 2015

Opatija - foto i videorelacja.

   Opatija leży ok. 15 km na zachód od Rijeki. Wprawdzie jest to już Półwysep Istria, ale miasto zalicza się jeszcze do regionu nazywanego Kvarnerem. To centrum Opatijskiej Riviery, która od dawna przyciągała turystów na wypoczynek. Zaletą tego miejsca jest brak silnych i zimnych wiatrów co powoduje, że tworzy się tam cieplutki mikroklimat. Zdjęcia są z siódmego marca, a nam po zdjęciu kurtek było jeszcze gorąco :-). 
    W XIX wieku, jeszcze pod panowaniem Habsburgów, Riviera Opatijska zyskała miano Habsburskiego Lazurowego Wybrzeża. Niegdyś był to bardzo popularny i modny kurort. Miejsce nadal przyciąga chętnych wypoczynku. Ulice były pełne snujących się turystów oraz autochtonów, wystawiających twarze w kierunku słońca. 

   W Opatiji postanowiłam spróbować swoich sił w nakręceniu kilku ujęć do krótkiego filmu, który umieściłam na samym dole, pod zdjęciami. Szału nie ma, ale przynajmniej nauczyłam się montowania. 

     Główną rolę w mieście odgrywa morskie wybrzeże, wzdłuż, którego ciągną się chodniki, ogródki restauracyjne oraz betonowe "plaże". 
Miasto pełne jest pięknych miejskich willi. Większość z nich to pamiątka z czasów Habsburgów.
W Parku Angiolina znajduje się kilka mniejszych budynków oraz duża Villa Angiolina. W pomieszczeniach są wystawy dotyczące historii miasta, a w samej Villi znajduje się skromne muzeum turystyki. 
Gotowi na sezon kąpielowy?


Moje bikini już uprasowane.


A szampan czeka schłodzony...
Rent a ....CAT !

Pocztówka :)


   A na koniec obiecany, krótki film, pierwszy w historii bloga. Mam nadzieję, że chociaż trochę oddaje atmosferę jaka panuje w tym mieście. Enjoy. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz