fotorabarbar na Facebooku

niedziela, 11 maja 2014

Nieborów cz. 1 - na salonach

  Wczoraj zachwycił nas pałac Radziwiłłów w Nieborowie oraz Park w Arkadii. Żeby Was nie przytłoczyć ilością zdjęć postanowiłam rozmieścić je w trzech postach. Dziś serwuję zdjęcia z wnętrz pałacowych, z tzw salonów. Specjalnie wybrałam obiektyw 50 mm aby pokombinować z kadrowaniem. Trzeba było uważać na to aby nie potrącić eksponatów i nie wychylać się za bardzo za pałacowe pastuchy (linki/łańcuszki rozwieszone na słupkach, których przekroczenie grozi oberwaniem filcowym kapciem w głowę, z rąk wszystko widzących Strażnic Muzealnych-pilnujących pań). Enjoy!

Fasada pałacu niestety jest częściowo przysłonięta drzewami:


W budynku obok znajduje się Manufaktura Majoliki Artystycznej, założona w 1881 r.Duże wrażenie zrobiła na nas główna klatka schodowa, której ściany oraz sufit pokryto kobaltowymi płytkami ceramicznymi.Nawet czujnik dymu (?) został zakamuflowany 
Z klatki schodowej przechodzi się do kilku wnętrz: Sali Białej, Gabinetu Żółtego, Sypialni Wojewody, Gabinetu Zielonego, Małej Jadalni, Sypialni Księstwa, Buduaru i Salonu Czerwonego.

wszystko pięknie cacy tylko w powietrzu unosił się stołówkowy zapach :-( nie ukryła się przede mną pajęczyna na żyrandolu :-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz